Zobacz także
archiwum video
Firma Konserwatorska Piotr Białko

Firma Konserwatorska Piotr Białko Sp. z o.o. działa na polskim rynku konserwatorskim od 1993 roku. Zatrudnia ona dyplomowanych konserwatorów dzieł sztuki oraz inżynierów specjalizujących się w remontach zabytkowych budowli. Firma podejmuje realizacje w zakresie konserwacji i restauracji malowideł ściennych, obrazów sztalugowych, rzeźby drewnianej polichromowanej oraz drewnianego wyposażenia wnętrz, rzeźby kamiennej i detali architektonicznych, jak również elementów wykonanych z metalu. Przeprowadzamy badania i przygotowujemy programy konserwacji obiektów zabytkowych. Prowadzimy prace konserwatorskie i restauratorskie oraz remonty konserwatorskie wnętrz i elewacji zabytkowych budynków, murów i innych budowli wolnostojących: naprawy konstrukcyjne, izolacje, dezynfekcje i wymiany zniszczonej substancji budowlanej oraz rekonstrukcje wystroju. Wykonujemy również bieżące naprawy oraz oczyszczanie elewacji. Przedmiotem prac są budowle użyteczności publicznej, placówki naukowe, budowle obronne, klasztory, kościoły i pomniki.

Udział w ważniejszych realizacjach:

Ratusz Głównego Miasta Gdańska; Ratusz Staromiejski w Poznaniu; Wieża Ratuszowa w Krakowie; ratusz w Przemyślu; zamek w Przemyślu; zamek w Malborku; zamek w Koninie-Gosławicach; Barbakan w Krakowie; fort Luneta Warszawska w Krakowie; klasztor Klarysek w Krakowie; klasztor Norbertanek w Imbramowicach; klasztor Karmelitanek Bosych w Krakowie; klasztor Dominikanek w Krakowie; klasztor Augustianów w Krakowie; klasztor Pijarów w Krakowie; klasztor Kamedułów w Krakowie; klasztor Dominikanów w Krakowie; klasztor Pijarów w Hebdowie; kościoły: Mariacki, św. Krzyża, św. Katarzyny, św. Mikołaja, Przemienienia Pańskiego w Krakowie; katedra w Świdnicy; kościół Jezuitów w Łodzi; kościół Bernardynów w Alwerni; katedra w Przemyślu; kościoły parafialne w Dziekanowicach, Sadowie, Imbramowicach, Szadku, Brzezinach, Warcie; Stary Teatr i Dom pod Globusem w Krakowie; pomniki Mickiewicza w Krakowie i we Lwowie oraz kamienice krakowskie. 

Sala Mehoffera w Domu Pod Globusem w Krakowie – po konserwacji dekoracje malarskie, elementy drewnianego wystroju i wyposażenia, ozdobne elementy metalowe, witraże, kamienne obramienia okien.