Zobacz także
archiwum video
Keim Farby Mineralne sp. z o.o.

Prawie 140-letnie doświadczenie w zakresie renowacji budowli historycznych zapewniło firmie KEIM pozycję kompetentnego partnera konserwatorów zabytków, architektów, projektantów i wykonawców. Podstawą tej dziś już tradycyjnej, godnej zaufania i efektywnej współpracy jest innowacyjna paleta najwyższej jakości materiałów mineralnych, służących ochronie budowli oraz profesjonalne doradztwo pracowników. Potwierdzeniem doskonałej reputacji, jaką KEIM cieszy się w międzynarodowych kręgach konserwacji zabytków, są renomowane budowle zabytkowe usytuowane na całym świecie.

Oferta rynkowa i zakres zastosowania:

W programie m.in. mineralne farby elewacyjne i wewnętrzne: krzemianowe (silikatowe) i wapienne. Nowa grupa produktów mineralnych na bazie zolowo-krzemianowej pozwala na pokrywanie również podłoży organicznych (np. starych powłok dyspersyjnych). W programie również mineralne farby fakturujące podłoża oraz półprzejrzyste farby laserunkowe. Szeroką paletę uzupełniają farby artystyczne i dekoracyjne oraz farby odwracalne do ochrony zabytkowych malowideł. Ponadto stiuki, kreda silikatowa, system renowacji kamienia naturalnego i klinkieru, tynki i masy szpachlowe, tynki renowacyjne WTA oraz środki czyszczące i impregnaty. Najnowszą grupę produktów stanowią mineralne farby do drewna.

Udział w ważniejszych realizacjach:

W Warszawie: elewacja wschodnia Zamku Królewskiego (od strony Wisły), Politechnika, Najwyższa Izba Kontroli, Główny Urząd Miar, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kościół św. Krzyża i wnętrza Archikatedry; w Krakowie: Sukiennice, Wawel, Pałac pod Baranami, Muzeum Sztuki, AGH, Teatry im. J. Słowackiego, Stary i Ludowy, Hotele Copernicus, Pod Różą i Stary; we Wrocławiu: Ratusz, Hala Stulecia (dawna Hala Ludowa), Politechnika, Synagoga Pod Białym Bocianem, Hotel Monopol i Dworzec Główny PKP; w Lublinie Zamek Królewski, Katedra, Wieża Trynitarska i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce; w Poznaniu: Centrum Kultury Zamek, Opera i Zespół Pofilipiński; ponadto Sanktuarium w Św. Lipce, Katedry w Łowiczu i w Zamościu, wnętrza Katedry w Szczecinie i w Toruniu, Opactwo Cysterskie w Krzeszowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Rudach, Dworek F. Chopina w Żelazowej Woli, Muzeum J. Kochanowskiego w Czarnolesie, wnętrza dworca PKP w Przemyślu, ratusze w Zamościu, Bielsku-Białej, Częstochowie, Kępnie, Oławie, Jarocinie, Świebodzinie, Pasymiu, Sulechowie i Lubsku, pałace Kotliny Jeleniogórskiej i wiele innych.
Na świecie: Biały Dom w Waszyngtonie, Opera w Sydney, Urząd Kanclerza w Berlinie i wiele innych.

Zamek Królewski w Warszawie.