Zobacz także
archiwum video
MUGLER AG

PRZEKRYCIA ANTEN I STACJI BAZOWYCH 

Do mobilnej komunikacji potrzebne są anteny. Aby jednak przesyłane fale mogły mieć możliwie daleki zasięg, systemy anten muszą być wykonane wysoko nad ziemią. Częstym widokiem jest tzw. Las anten na dachach budynków, hotelach, wieżach kościołów i ratuszach, które często są źle widziane a nawet przeszkadzają. Poza walorami estetycznymi, ważną rolę odgrywają też regulacje prawne i konserwacji i ochrony zabytków. Dlatego odkryliśmy i rozwinęliśmy nowy, specjalny materiał Tecryl®. Materiał jest optymalizowany elektromagnetycznie pod względem zakresu częstotliwości. Tak, aby fale w tych częstotliwościach mogły bezstratnie się przez niego przebić.

ELEMENTY FASAD 

Imitacje konstrukcji fasad w naszym materiale Tecryl® wymagają indywidualnego podejścia do projektu dostosowanego do wymagań i możliwości obiektu.

KOMINY 

Do optycznej integracji systemów antenowych, zwłaszcza dla stacji bazowych w otoczeniu historycznej architektury miasta, stosuje się w wielu przypadkach przekrycia w kształcie kominów. Tecryl® oferuje niemalże nieograniczone możliwości zastosowań i realizacji.

PRZEKRYCIA RUROWE

Najprostszym wariantem przekrycia anten telefonii komórkowej jest przekrycie o kształcie walca.

ELEMENTY DACHÓW

Naszym materiałem Tecryl® mogą być ukształtowane różne rodzaje przekryć dachowych w ich oryginalnym stylu. Do tego możliwe jest szczegółowe odtworzenie kształtu i formy z pobranej, istniejącej części dachu. Dobór koloru elementów dachowych jest przeprowadzany indywidualnie, z największą dbałością o szczegóły. Zdarza się, że będzie wymagana do tego wymiana łat, deskowań lub innych elementów konstrukcji więźby drewnianej.

ELEMENTY WYSTROJU

Właściciele, architekci oraz konserwatorzy zabytków mają często własną wizję integracji optycznej anten w achitekturę budynku lub krajobrazu. Z szerokim wzornictwem elementów z naszego materiału Tecryl®, w środku któego umieszczony jest system anten, mogą Państwo równocześnie dopasować architektoniczne akcenty. Wzór, wielkość oraz kolor będą indywidualnie dopasowane do typu budowli.

OKIENNICE

Dla integracji stacji bazowych na obiektach pod opieką ochrony zabytków mogą zostać wykorzystane również otwory okienne. Wówczas nie ma potrzeby ingerować w konstrukcję budynku, wystarczy wymiana skrzydeł okiennych i zastąpienie ich przez imitację okna z materiału Tecryl®.