Zobacz także
archiwum video
Monier Braas sp. z o.o.

Monier Braas Sp. z o.o. – wiodący producent kompletnego, zintegrowanego systemu dachowego Braas. Monier Braas Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy Monier – światowego lidera produkcji pokryć dachowych. Od ponad 20 lat firma oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości, składających się na kompletny, zintegrowany system dachowy: dachówki betonowe i ceramiczne, elementy kształtowe dopasowane do konkretnych modeli, zestawy produktów służące do prawidłowego wykończenia dachu od membran dachowych, przez izolacje nakrokwiowe, pełną gamę akcesoriów dachowych, po nowoczesny system fotowoltaiczny. Monier Braas Sp. z o.o. realizuje filozofię zrównoważonego rozwoju – dla dobra klientów i z myślą o przyszłych pokoleniach.

Oferta rynkowa

Szerokie portfolio modeli oraz kolorów dachówek ceramicznych i betonowych pozwoli na spełnienie oczekiwań każdego z naszych klientów. Posiadamy w ofercie kilkanaście modeli dachówek ceramicznych w kolorze naturalnym, pokrytych angobą lub glazurą. Są wśród nich dachówki karpiówki, marsylki, holenderki, a także dachówki rombowe, wieżowe oraz specjalistyczne dachówki np. na wole oka i dachy cebulaste. Produkujemy również dachówki betonowe w najnowszych innowacyjnych technologiach: Cisar, Protegon, Lumino oraz Protector, których oferta składa się z siedmiu modeli w kilku kolorach. Firma oferuje także akcesoria, które pozwalają stworzyć zintegrowany system dachowy. System ten obejmuje ponad 1000 elementów wykończeniowych, które tworzą jedną całość dopasowaną do siebie pod względem technologicznym oraz estetycznym. Elementy systemu pozwalają na wykonanie w jednolitej konwencji każdego detalu dachu. Inwestor zyskuje przy tym pewność, że pokrycie zachowa swoje walory estetyczne, jak również trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Braas udziela także gwarancji systemowej. To pierwsza na rynku gwarancja obejmująca swoją ochroną cały system dachowy.

Udział w ważniejszych realizacjach

Dachówki betonowe:

Zamek w Kamieniu Śląskim, Kalwaria Zebrzydowska, Starówka w Gdańsku, Poznań – kościół p.w. Św. Marcina, Nekla – kościół p.w. Św. Andrzeja, Pakość – ratusz, Opole – budynek Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, Villa Academica Uniwersytetu Opolskiego, Częstochowa – Dom Pamięci ks. kard. Wyszyńskiego, Lwówek Śl. – kościół p.w. NMP Wniebowziętej, Jelenia Góra kamieniczki w rynku, Rakoniewice – kościół p.w. Św. Marcina, Zamek w Dębnie Brzeskim, Zarząd Portu w Szczecinie, Pałac w Koszewie, Kolegiata w Szamotułach, Pałac w Kamieniu Śląskim.

Dachówki ceramiczne:

Gdańsk – kościół Św. Mikołaja, Odrzykoń koło Krosna, Kościół w Strzelnie, Kościół w Świebodzinie, Kościół w Przywidzu, Kościół w Łagiewnikach, Zamek na Wawelu, Seminarium w Krakowie, Kościół w Słupsku, Kuria w Ełku, Kościół w Lipnicy, Kościół w Rzędowicach, Kościół w Krzyszkowicach, Opole – Kościół Franciszkanów, Kościół w Zawidowie, Kościół w Brójce.

Wawel, koszary austriackie, dachowka GRANAT.